parallax background

Nasza Oferta

M ożliwe, że przeszło Ci kiedyś przez myśl: “Po co istnieją agencje? Czy potrzebna komuś w ogóle agencja pracy? Przecież to tylko dodatkowe koszty dla pracodawcy i mniejsze zarobki dla pracownika.” Poniekąd – racja. Jednak coroczne dane, dotyczące liczby zakładanych działalności z zakresu pośrednictwa pracy, wskazują na wystarczające zainteresowanie takimi usługami . Skąd się ono bierze?

Agencje pracy działają na zlecenie firm, często na tyle niewielkich, że nie posiadających własnych działów rekrutacji i odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Tym samym nie są w stanie realizować profesjonalnej rekrutacji na nowe (często wymagające skomplikowanych umiejętności) stanowiska w swojej firmie. Większe zakłady pracy, które mają odpowiednie środki, również korzystają z usług agencji pośrednictwa. Dlaczego? Najczęściej chcą zaoszczędzić na czasie, gdy potrzebują nagle i szybko zrekrutować większą liczbę osób.

Nie ulega wątpliwości, że zlecenie firmie zewnętrznej procesu rekrutacyjnego, jest dla nich bardzo wygodnym rozwiązaniem. Oni przyjmują pracownika, a cały proces jego poszukiwania i zatrudniania wykonuje ktoś inny.

W przypadku zagranicznych pracowników szukających pracy w Polsce, trudno oczekiwać od nich dobrej znajomości naszego rynku pracy. Nie znając języka czy popularnych portali z ogłoszeniami stawiają siebie w przegranej pozycji. Polski pośrednik z pewnością pomoże pokonać takie trudności i zweryfikuje pracodawców, oszczędzając im dalekich podróży do nieodpowiedniego miejsca pracy. Ubieganie się o pracę za pośrednictwem agencji niesie za sobą liczne profity. Pracownik może liczyć na profesjonalną obsługę i doradztwo, gdyż procesem rekrutacji zajmują się wykwalifikowane w tym zakresie osoby. Agencja stara się również, aby kandydat znalazł dla siebie odpowiednie stanowisko – nawet gdy nie otrzymał pracy, o którą się ubiega.


Zalety współpracy z Agencjami Pracy dla Pracodawcy Użytkownika

Pracodawcy wskazują na wiele wymiernych korzyści płynących ze współpracy z Agencjami Pracy . Warto zauważyć, że z usług Agencji Pracy Tymczasowej chętnie korzystają kraje wysoko rozwinięte takie jak Wielka Brytania, Holandia czy Niemcy, gdzie w oparciu o tę formę zatrudnienia pracuje pomiędzy 2 a 3% ogółu zatrudnionych w gospodarce, podczas gdy w Polsce nie przekroczyliśmy jeszcze połowy tej liczby. Praca tymczasowa w Polsce ma zatem jeszcze bardzo duży potencjał wzrostu.

Najczęściej docenionymi przez pracodawców korzyściami z współpracy z agencjami pracy to:

Dowolny czas trwania umowy z zatrudnionym, krótkie okresy wypowiedzenia.

Odciążenie działów personalnych

Przejęcie obowiązków pracodawcy w kwestii: umów, ZUS, ubezpieczenia, wystawiania PIT, wypłat, badań lekarskich


Kolejnym udogodnieniem dla pracodawcy jest brak czasochłonnych analiz zmieniających się regulacji prawnych i rynku pracy

Brak konieczności przeprowadzania analizy całego rynku pracy


D laczego warto pracować z nami ( zlecić nam wyszukanie i zatrudnienie pracowników)?

Gwarantujemy Państwu zadowolenie z pracy naszych pracowników, a im zadowolenia ze stawek i warunków pracy jakie otrzymuje każdy obcokrajowiec dzięki nam może legalnie pracować przez okres 42 miesięcy bez przerwy.

Pracownicy ze wschodu są dzisiaj rozchwytywani na rynku i to czują. Wiedzą też, że bez problemu mogą dostać inną pracę, czasami za większe pieniądze, albo po prostu lepszą czy lżejszą. Wyższe płace obcokrajowców spowodowane są m.in. wzrostem płacy minimalnej i stawki godzinowej w Polsce. Ważna jest także popularność zatrudniania pracowników ze wschodu w Polsce. Wielu pracodawców zaczęło sięgać po kadrę ze Wschodu, widząc, że może to być efektywne rozwiązanie ich problemów z deficytem pracowników na lokalnym rynku. My nie mamy barier językowych pomagamy w komunikacji i zatrudnianiu.

Składacie Państwo do nas określone zapotrzebowanie i wiecie, że temat zostanie odpowiednio zrealizowany, w określonych terminach i z odpowiednią jakością. Dzięki temu zyskujecie Państwo czas na myślenie jak zarobić kolejne pieniądze - rozwinąć biznes, zamiast tracić go na myślenie kim to zrobić. Od Państwa wymagamy tylko dwóch rzeczy:

przeprowadzenia szkoleń BHP i PPOŻ oraz stanowiskowych ( nikt nie zna lepiej zagrożeń dla danego stanowiska )

racjonalnego podejścia do kwestii zatrudnienia i wynagrodzenia pracowników

Leasing pracowniczy z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników. Zarówno pracownicy, jak i przedsiębiorcy czerpią dużo profitów z możliwości jakie daje zatrudnienie tymczasowe. Dlatego tak ważna jest selekcja i wybór najlepszej agencji pracy tymczasowej. Od jej praktyki, doświadczenia, metod rekrutacji pracowników tymczasowych i zasad współpracy z kontrahentami, zależeć będzie skuteczność systemu oraz w konsekwencji wydajność firmy.